Веселин Шољевић имао је на Липи трговинску радњу. Радња се налазила до опанчарске радње Светозара Аџића, са којим је друговао уз јутарњу кафу.

Велибор Герзић: „Мој ујка – Весо…“
Веселин Шољевић имао је на Липи трговинску радњу. Радња се налазила до опанчарске радње Светозара Аџића, са којим је друговао уз јутарњу кафу.

Велибор Герзић: „Мој ујка – Весо…“

Последњи киријџија нестао је са ужичких улица на почетку седамдесетих година 20. века.

Све мање смо у парковима, некако су нам ближи Златибор и Тара, Парчић скоро да непримећујемо.

Дошло је до тучњаве, разбијена су стакла на вратима и неким излозима, до тада невиђеним у Ужицу. Као да је тај догађај најавио неко ново време безобирности и некултуре у понашању.