У октобру ове 1960, у Дому армије играли су филмови: “Див” И и ИИ део, и “Господин 880”. У позоришту су изведене две премијере. Представа “На зеленој реци чун” говори о рату, НДХ, народно ослободилачкој борби. Друга је била драма “Чаробњак који доноси кишу”.
Формиран је Срески одбор за акције пошумљавања. Фабрика коже “Партизанка” уложила је велика срества за проширење финалних производа од свињске коже. Индустријско предузеће Трешњица је променило име у Дрвни комбинат Трешњица, а њихов годишњи план од 170 милиона динара је пребачен у првом тромесечју. Донели су и одлуку да издвоје 300.000 динара за кадрове Техничке школе. И молерско фарбарска задруга променила је име у “Узор”. Штампарско предузеће “Димитрије Туцовић” проширило је своју делатност, почели су да издају пословне књиге и обрасце.
Основана је Дирекција среза за водовод. За директора је постављен Драшко Драшковић. Услед недостатка економских услова за рад, престала је са радом Огледна станица за мелиорацију ливада, пашњака и унапређење сточарства на Златибору – Партизанским водама.
На молбу Опште болнице, Раднички савет Ваљаонице бакра донео је одлуку о помоћи истој у износу 5.000.000 динара, ради набавке најнужнијих апарата и иструмената.
Колектив књижаре “Победа” прихватио је понуду самосталне радње “Штампа” да се споје у једно предузеће.
Предузеће за експлатацију гвоздене руде у изградњи добило је локацију у ул. Хероја Јерковића за подизање стамбено пословне зграде.
Прослављена је дечија недеља, девојчице су продавале маркице, изведена је луткарска престава “Лоптица скочица”, а велика сала Дома армије је била мала да прими све мале гледаоце. На дечијем забавном парку у близине Градске читаонице (данас се ту налази паркинг и Робна кућа Београд, био је и дечији рингишпил, којим је управљао чика Момо Гукић из Великог парка).
Иначе педесетих и шездесетих се одржавала “Дечија недеља”. Све је било подређено деци тог дана у Ужицу. На игралиштима и у школама, у месним заједницама, одржавале су се манифестације на које би родители доводили децу. То је био најпре покренуо Црвени крст, који је за добровољни прилог качио “маркице” на ревер, које су означавале ко је учествовао у тој добровољној акцији.
Ученици Учитељске школе отишли на ескурзију за Плитвице а гимназијалци обишли Црну Гору, најзанимљивије им је било на Ловћену, где су обишли Његошев маузолеј. Били су у Мостару и у Сарајеву, где су гледали утакмицу Црвена звезда – Сарајево. У Дубровнику су обишли стари део града и Локрум.
На инцијативу професора физичког, Влајка Ковачевића, Школски комитет Учитељске школе донео је одлуку да се на делу помоћног терена ужишког стадиона “24 септембар” изграде школски терени. Ту је постојао неискоришћен простор који је општина доделила Учитељској школи. Сви радови су извођени по утврђеном плану, под будним оком професора Влајка.
Направљени су игралиште за одбојку, кошарку и рукомет, јама за скокове. Игралиште је ограђено и имало је трибине на које се могло сместити 660 седишта. Овај спорски објекат је био генерацијама познат као “Влајков стадион”, порушен је када је покушано проширење Слободиног стадиона.
После четири године, уредник “Вести” Стојан Обрадовић је отишао на нову дужност у Београд. Док је био у Ужицу, сем што је био уредник, био је и члан Среског комитета Савеза комуниста, члан преседништва среског одбора ССРН, одборник Народног одбора среза, преседник Савета за културу Народног одбора среза, потпреседник Туристичког савеза среза, члан Председништва Културно просветне заједнице Среза, председник Културно уметничког друштва “Алекса Дејовић”, члан управе савеза ДТВ “Партизан” за Срез Ужице. Ипак је било најважније да је био члан савеза комуниса од 1940. и носилац споменице 1941.
15. октобра Дечија конфекција “Деса Петронијевић” је прославила 12 година постојања и 12 година рада. Металско предузеће “Металопрерада” подиже за одмор својих радника викенд кућу на Златибору. “Трешњица” је добила локацију у Крчагову за израду пословне зграде. Ваљаоница је донела одлуку да помогне Школу ученика у привреди.
У пуној сали Дома армије је одржана ревија забавне музике. Учствовали су Аница Зубовић, Нада Кнежевић, Предраг Цуне Гојковић и оркестар “Комет” Часлава Стојановића.
Догодило се обласно такмичење ватрогасаца Ужица, Чачка и Прјепоља. Почело је дефилеом 80 ватрогасаца, имитирање гашења пожара, па брза вежба на моторној пумпи. На крају је изведено полагање испита из познавања машина и технике ватрогаства. Прво место су освоили ужички ватрогасци.
Трговинско предузеће “Теразије” отвара нову продавницу у граду на главној улици бр. 133, на тргу, продавницу аутоделова. У њој ће се поред моторних возила и ауто делова и прибора, продавати и шиваће машине и бицикле.
Почела је монтажа синемаскоп технике у Дому армије. За то време припрема се рушење Биоскопа “Златибор”, који се налазио на месту где је дечије игралиште иза зграда на тргу, поред Робне куће “Прогрес”.
Ужичка општина је отворила посебну просторију за регистровање брачних парова. “Просторија је укусно омалана, украшена саксијама цвећа, двема сликама са пригодним мотивима и бистом преседника Тита. Млади парови ће бити од сада регистровани у пријатној и свечаној атмосфери.”