Претходне слике можете погледати у првом и другом делу ове приче о Љубиши Ђенићу…
17. Касапчића мост. Стари историчари тврде да потиче из римских времена. Обновио га је “Турчин бег Касапчић “за спомен раји”. С леве стране, на средини ћуприје, то је било записано на белој мермерној плочи – на арапском језику. Мост су порушили Хитлерови немачки војници 15. децембра 1944. Део делова моста налази се испод земље десно од трибине на ужичком стадиону 24. септембар. Ту је послужио за насипање тога дела, наређење је дао Војо Бојовић. Пукнута камена плоча са моста се налази у Народном музеју у Ужицу.
18. Родна кућа Димитрија Туцовића у Гостиљу
19. Зрњова воденица на Ђетињи на Међају. Кад је турски путописац Евлија Челебија, 1664. године, пропутовао кроз Ужице, записао је: “У граду постоји преко стотину воденица за мљевење брашна. У овој вароши на реци Ђетињи постоје разноврсни уметнички изграђени млинови с колом и разнобојним млинским камењем од гранита, тако да таквих млинова нема ни у једној земљи.”
Од стотине воденица у 17. веку, до сеамдесетих година прошлога века, остале су биле само две – Зрњевића и Толова или касније Драгова воденица. У њима су сада кафане.
20. Зотовића кућа се налазила све до седамдесетих година на месту данашње поште код Железничке станице.
21. Обновљена стара ужичка црква Светога Марка на Царини – Старост је 1965. године процењена на 265 година.
22. Источник Добре Ружића у Великом парку
23. Родна кућа Мите Ускоковића. Друга с лева. На спрату. Више улаза је постојала мала спомен плоча којом је Коло српских сестара у Ужицу, уочи рата, обележило родни дом великога, првенствено ужичког, и српског писца, Милутина Ускоковића.