
На фотографији мој отац, Влајко Ковачевић проф, први ужички “дифовац”, на крају четрдесетих, ту на кеју, после одржаних часова у “Соколани”. Види се некадашњи дрвени мост, који је изграђен после рата, на месту минираног “Александровог моста”.

На фотографији мој отац, Влајко Ковачевић проф, први ужички “дифовац”, на крају четрдесетих, ту на кеју, после одржаних часова у “Соколани”. Види се некадашњи дрвени мост, који је изграђен после рата, на месту минираног “Александровог моста”.

За народног посланика у Ужичком срезу изабран је по први пут 1902. Од тада је биран за посланика Скупштине Србије и Југославије до 1938.

Ево неколико фотографија моје улице Омладинске, некад “Кејска”, на половини педесетих.

Излет професора тридесетих година 20. века (фото Илија Лазић)