Највећи успех ужичке “Слободе”

1879
Стадион Слободе седамдесетих
Стадион Слободе осамдесетих

На самом крају шездесетих и почетка седамдесетих у тиму “Слободе” су играли: Аранђеловић, Новаковић, Јокановић, Марић, Јокић, Доганџић, Фемић, Муратовић, Гардић, Иветић, Ђурић, Јагодић, Ђоковић, Кутлешић, Церовић, Симовић, Барјактаревић, Сљепчевић, Кнежевић, Дебељачки, Антић, Качар и Вукашиновић. Ови фудбалери и њихов тренер Крешимир Араповић остварили су највећи успех који је “Слобода” постигла, такмичећи се у другалигашком друштву. У јесењем првенству “Слобода” освојила је прво место.

Бране Веселиновић у скоку је против Могрена 1983.
Бране Веселиновић у скоку је против Могрена 1983.

И све до двадесетпетог кола пролећног првенства била је један од главних кандидата за првака Источне групе Друге савезне лиге, односно, за освајање другог места, које такође доноси учешће у квалификацијама за улазак у Прву савезну лигу. “Слобода” није успела да обезбеди пласман који обезбеђује учешће у квалификацијама, поделила је бодове са крагујевачким “Радничким”, а утакмицу је на ужичком стадиону посматрало 7000 гледалаца.

Славље поводом уласка у II лигу 1980.
Славље поводом уласка у II лигу 1980.

“Слобода је тих неколико година са почетка седамдесетих имала већи избор заиста веома добрих фидбалера, тако да су скоро сваке године по два три играча мењала дрес “Слободе” и одлазила у клубове прве лиге или у клубове Друге лиге. “Слобода” је на њихова места мање-више непознате фудбалере, непроверених квалитета, који су тек у дресу “Слободе” стицали афирмацију…“

Славље поводом уласка у II лигу 1980.
Славље поводом уласка у II лигу 1980.

Немања Нешић: “Све три доње слике су из 1980-тих,. Бране Веселиновић у скоку је против Могрена 1983, а ово славље је поводом уласка у II лигу 1980. Иначе, успех о коме причаш је из сезоне 1968/69, када смо били јесењи прваци. Исти успех смо остварили и у наредној 1969/70 са тренером Валоком, када нам је за мало промакао улазак у I лигу.”