Нестала нам спомен чесма

Спомен чесма у спомен погинулим синовима у Првом светском рату
Спомен чесма за синове погинуле у Првом светском рату

Ту где је данас кафана “Ера”, преко пута Прве основне школе, некад је била спомен чесма. Отац подигао чесму у спомен својим погинулим синовима у Првом светском рату. Имена сам заборавио, замолио бих некога ко зна да каже о којој се ужичкој породици ради. Сем тога, ваљало би знати и зашто је чесма склоњена, и шта је са њом било.

Ко је правио тунеле?

Ова пруга је грађена по етапама, и први воз у Ужице је стигао из Сталаћа 1912. Даља градња према босанској граници је стала због Балканских и Првог светског рата.

Прочитај више »